Aplikácie zo vzduchu pomocou dronov

Súčasťou našich služieb je preprava úchytných zariadení k dronu. Technika aj účel použitia sú rôzne. Ponúkame viacero riešení, ako využívať drony inak, ako pre uchytenie kamier.  

Na tento výkon máme prispôsobené prevádzkové postupy a vďaka našemu systému prepravujeme náklad rýchlo a hlavne bezpečne.

Preprava materiálu a zariadení

Pri preprave menších zariadení, konštrukcií alebo technikej výbavy používame dron s vzletovou hmotnosťou 15kg. Náklad je upevnený na lane, ktoré je uchytené v uvoľnovacom ramene. Náklad je možné uvoľniť na pokyn pilotovi. Túto služby využijú hlavne technici výškových konštrukcií, stavebníci alebo pri iných prácach vo výške.

Megafón vo vzduchu

Poskytujeme jedinečnú možnosť komunikácie cez megafón, ktorý je uchytený na drone. Intenzívny zvuk je počuteľný až do vzdialenosti až 150m od dronu. Oznamy, výzvy alebo inštrukcie sú vysielane naživo zo stanoviska pilota alebo sú nahrané na zvukovom zariadení. Výdrž megafónu nieje obmedzená a nabíjanie celého systému prebieha na mieste.

Tento megafón je dokonale tienený pre použitie na drone. Megafón sa vyznačuje nízkou hmotnosťou, malou veľkosťou a jednoduchou štruktúrou. Zvuková sila je približne 125 dB (max.), Vo vzdialenosti 100 metrov je približne 65 až 78 dB. Vzdialenosť prenosu zvuku je do 3 km. Tento megafónový systém je možné použiť v rôznych situáciách, ako sú napríklad dopravné rozptyly, policajné vyjednávania, pátracie a záchranné akcie.